Saulės kolektoriai

PROJEKTAVIMAS, EKOLOGIŠKŲ SISTEMŲ ĮGYVENDINIMAS, SERVISAS

Saulės energija

Lietuvos teritorija apima 65 200 km2 plotą. Įvairiose Lietuvos vietovėse per metus į horizontalaus paviršiaus kvadratinį metrą patenka nuo 926 kWh/m2 metus (Biržai) iki 1042 kWh/m2 metus (Nida) saulės spindulinės energijos. Vidutiniškai Lietuvoje ši krintanti energija sudaro ~1000 kWh/m2 metus. Tuo būdu į Lietuvos teritoriją patenka 6,54.1013kWh/metus. Krintanti į žemės paviršių saulės spindulinė energija kinta priklausomai nuo metų laikų, paros laiko ir meteorologinių sąlygų. Dėl saulės spinduliuojamosios energijos sezoninio, paros, meteorologinio kitimo negalima tikėtis visą reikiamą energiją gauti iš saulės kolektorių. Tačiau saulės energijos panaudojimas gali iš esmės sumažinti importuojamo iškasamojo kuro (urano, naftos, dujų, akmens anglies) reikmes. Situacija gali pasikeisti tolimesnėje perspektyvoje, panaudojus saulės energiją vandeniliui ir deguoniui gaminti iš vandens ir išmokus juos naudoti kaip pagrindinį kurą ūkyje.


Saulės energija nieko nekainuoja

Saulės energija domina tiek naujų statybų, tiek atnaujinamų objektų užsakovus. Taip yra todėl, kad saulė ištisus metus nemokamai „tiekia“ energiją į namus. Tą energiją, kurią efektyviai galima panaudoti ir mūsų platumose. Be to, saulės energija priskiriama prie pačių nekenksmingiausių aplinkai energijos šaltinių. Taip sutaupoma ribotų iškasamų išteklių ir gerokai sumažinamas kenksmingų medžiagų kiekis atmosferoje. Ant stogo esantis saulės energiją naudojantis įrenginys liudija požiūrio į aplinkos švarą sąmoningumą ir padidina namo vertę.


Naudoti saulės energiją naudoti apsimoka

Saulės energijos naudojimas ne tik daro teigiamą poveikį aplinkai, bet ir leidžia sutaupyti nemažai lėšų, kas mėnesį arba kasmet skiriamų mokėti už šildymą. Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio saulė tiekia tiek energijos, kad jos beveik visiškai užtenka karštam vandeniui paruošti. Per metus tai leidžia sutaupyti 50-60 proc. tam tikslui skiriamų lėšų. Žinoma, jeigu turite šiuolaikinę, tarpusavyje suderintą saulės energiją naudojančią sistemą su labai efektyviais kolektoriais.


Saulės spindulinės energijos kiekiai metų laikotarpyje

NASA paviršiaus meteorologija ir saulės energija
„RETScreen“ duomenys
Pasirinkta: platuma 54.63 / ilguma 25.28
 
„RETScreen“ pasirinktas/i modelis/iai:
Vandens šildymas saulės energija
 
 
Vidutinis Kasdienis Saulės Energijos Spinduliavimas į Horizontalų paviršių (kWh/m2/dieną)
Mėnuo 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Metų
vidurkis
10 m vidurkis
0.75
1.52
2.44
3.54
4.84
4.80
4.68
4.05
2.50
1.49
0.81
0.57
 
 
Elektromagnetinės energijos (saulės spinduliavimo) kiekis, krentantis į žemės paviršių.
Vienetai: kWh/m2/dieną